Zápis z akce Los Tatros Vysokos - přechod Ždiar - Zbojnícká chata
Akce se účastníli
Lenka, Evička, Dita, Jája, Vesna, Dominik, Tomáš, Honza
Den první - čtvrtek 23.7., složení všichni až na Honzu šavela
Příjezd do Popradu (spal jak kdo) v 6 hodin ráno, snídaně ve foayé nádraží a autobusem odjezd směr Ždiar. Odsud Monkovou dolinou přes široké sedlo a Kopské sedlo až na Bielé pleso a na chatu pri Zelenom plese. Dobré pivo, drahé spaní. Krásné pleso, Dominik se i koupal.
Zdoláno převýšení 1100 m.
Druhý den - pátek 24.7.
Stoupáme na hřeben Svišťovky 600 výškových metrů, v sedle máme sraz s Honzou, který nám jde naproti ze Skalnatého plesa. Pokračujeme na Skalnaté pleso, lístky na Lomnický štít máme na 16.50. Scházíme tedy na místo spaní na chatu Zámkovského (dříve kpt. Nálepku) kde se ubytováváme a vyrážíme zpátky na Skalnaté pleso.
Cestou se stavujeme na Skalnaté chatě. Na Lomnický štít nás jede 15 v kabince, za 20E je to zážitek. Nahoře můžeme být 50 minut, což stačí na okoukání kolem a 1x dobré preso. Večer se bavíme s chatárkou Janou na Zámkovského chatě, kde je chatárkou 6tým rokem.
Převýšení nepočítáme, stejně je největší to, co jsme jeli lanovkou.
Třetí den - sobota 25.7.
Jdeme z chaty Zámkovského na Terinu, kde už dost fouká, pak Priečným sedlem, kde si dáváme kus po řetězech, scházíme za nepřízně počasí na Zbojnickou chatu. Zejména místní pochoutka kakarum nám všem utkvěla na rtech.
Čtvrtý den - neděle 26.7.
Ze Zbojnické, kde jsou ráno 2st. a někdo hovoří o tom, že v sedle Prielom sněžilo, se po hlasování 1 pro, 3 proti a 4 se zdrželi vydáváme na cestu malou studenou dolinou dolů na Hrebienok. Prší v porstatě celý den, vítaným zpestřením je chata Reinerova, která je rozhodně nejútulnější chatou co jsme viděli. Množství obrazových i jiných materiálů rozvěšených po stěnách vypráví o nosičích v Tatrách.
Cestou na Hrebienok se stavujeme u obou vodopádů a fotíme. Z Hrebienku jdeme pěšky (ačkoli lanovka doů stála jen 2,90 a byla zrekonstruovaná) do Smokovce, kde máme 2 hodiny čas. Nakonec ho strávíme v suaně hotelu Smokovec, což je dosti luxusní zakončení celé akce.
Električkou do Popradu a nočním rychlíkem Excelsior se ve 3,20 navracíme v pondělí na Hlavní nádraží a odcházíme dospat domů.
Fotky posuďte v galerii, akce výborná. Další rok dáme pokračování západním směrem přes Slezsky dom, Rysy a Morske oko.